Čokoláda

Má čokoláda, má láska. Vyberte si s námi tu svoji.

POŠTOVNÉ ZDARMA

při objednávce nad 690 Kč

Čokoládu objevili Mayové a Aztékové, kteří kakaové boby používali jako platidlo, a při zvláštních příležitostech z nich připravovali horký nápoj chocolatl. Aztécký vládce Montezuna s ním seznámil konkvistadora Hernána Cortéze, který jej v roce 1528 přivezl na španělský královský dvůr. Nejstarší čokoládovny v Evropě jsou tak právě ze Španělska, ačkoli je postupně zastínili Švýcaři, Belgičané, Italové a Francouzi. Vyzkoušejte, jak už po 6 generací kouzlí s kakaem rodinná španělská čokoládovna Simón Coll.

Mlsání bez výčitek

Kakaové boby jsou plné látek, které působí kladně na lidské zdraví. Antioxidanty, minerály, vlákninu. Pomáhají snižovat krevní tlak a riziko vzniku onemocnění srdce a cév. Pomáhají nám se soustředit a zahání pocit únavy.  Kakao má také vliv na vylučování endorfinů. Díky nim v nás vyvolává okamžitý pocit pohody. Navíc, kakaových bobů a vysokoprocentní čokolády díky jejich intenzivní chuti nesníme mnoho. Pro všechny, kdo chtějí jíst dobře a zdravě.

Single Origin čokoláda

Čokolády, na jejichž výrobu byly použity kakaové boby z jedné pěstitelské oblasti, se nazývají „single origin“. Původ kakaových bobů se pak označuje na tabulce. Takové značení je dobrým vodítkem o kvalitě čokolády. Single Origin čokolády bývají té nejvyšší kvality. Jejich chuť se může rok od roku lišit. Podobně jako u vína…

Vyzkoušejte například single origin čokolády německé čokoládovny Hachez.

Mléčná čokoláda
extra kakao

Kvalitní je jen tmavá čokoláda?

Mýtus. Výborná může být i mléčná a bílá. Důležitá je kvalita surovin a kolik kakaa a/nebo kakaového másla čokoláda obsahuje. Mléčné čokolády běžně obsahují 25% kakaa. Vyzkoušejte tabulky s vyšším obsahem.
Čím více kakaa, tím méně cukru. A více chuti.

Česká čokoláda

 

Tradice

Víte, že za první republiky bylo Československo třetím největším zpracovatelem kakaových bobů na světě?

Od bobu po tabulku

Na tradici navazují naši výrobci, kteří si sami nakupují kakaové boby u pěstitelů a vyrábějí kvalitní čokolády „od píky”, tedy od zpracování kakaových bobů po tabulku čokolády.

Ocenění

Lokální výrobci sbírají jak místní uznání,
tak ocenění na mezinárodním poli.
Např. čokolády Jordi’s získaly prestižní mezinárodní ocenění „Academy of Chocolate”.

Čokoláda Ajala

Brněnská manufaktura navazuje na prvorepublikovou tradici výroby kvalitní čokolády v ČR. Čokolády vyrábí od bobu po tabulku z výběrových kakaových bobů ze Střední a Jižní Ameriky. S pěstiteli spolupracuje buď přímo nebo co nejtěsněji. Místo cukru používá pouze panelu – šťávu z cukrové třtiny (ta na rozdíl od běžného rafinovaného třtinového cukru zachovává maximum živin přítomných v původní třtinové šťávě). Na obaly používá ručně tištěné papíry Calico z Česka.

Sladké vzpomínky

Čokolády Lyra edice „Sweet Memories“, potěší chlapeckou duši každého věku. Vychutnejte si skvělou čokoládu z kolumbijských kakaových bobů a zavzpomínejte na klenoty československé automobilové historie.

Vyrobeno ručně

S láskou v naší manufaktuře

V čokoládové manufaktuře v srdci Prahy odlévá náš čokolatiér ručně do forem prvotřídní čokoládu a zdobí ji oříšky a ovocem.
Proč ručně? Tabulku kvalitní čokolády si nejlépe vychutnáme, když je co nejtenčí. Pak se tak krásně rozplývá na jazyku… Ingredience jsou ale nejlepší co největší. Ať je do čeho kousnout!
A toto žádný stroj nedokáže…

 

Mléčná 40% kakao

V naší mléčné čokoládě kakao opravdu cítíte.
Je ho v ní extra porce a kakaové boby na tuto čokoládu si hověly dlouho pod listy banánových palem, aby se v nich uvolnilo krásné aroma.

Není oříšek jako oříšek

Na severu Itálie je pro lísky země zaslíbená. Region Piemont je lískovými oříšky proslulý stejně jako lanýži. Často je najdete pospolu. Lískové oříšky z Piemontu jsou téměř perfektně kulaté, mají velmi jemnou chuť a vysoký podíl tuku (oleje). A jako italské víno i lískové oříšky se pěstují podle přísných pravidel a jejich původ a kvalita je chráněn certifikovaným značením. Nejvyšší kvalita oříšků nese značku I.G.P. Piemont.

A právě tyto oříšky najdete v čokoládách Venchi. Celé, ukryté v báječné čokoládě z výběrových kakaových bobů.

Lískové oříšky a pistácie z Piemontu, pomeranče ze Sicílie a ta báječná italská káva. Co vznikne, když se spojí s výběrovým kakaem? Ochutnejte.

Oceňované španělská čokoládovně Cacao Sampaka vdechla život skupina nadšenců, kteří toužili obnovit bohatou španělskou kulturu kakaa a čokolády a propojit tradici s moderními technikami a novými nápady. Prim ve všech recepturách tvoří prvotřídní kakao. To si vychutnáte buď v čistých single origin čokoládách nebo ve svěžích kombinacích s kořením nebo ovocem.

Bez palmového oleje

Základem čokokrémů jsou kakao, lískové oříšky a kvalitní olej. Jejich množství a kvalita mají zásadní vliv na chuť, a na to, co vlastně jíme. Pomazánky v hypermarketech jsou typické nízkým obsahem oříšků a kakaa a obsahují o to více levného cukru a tuku.

Vychutnejte si krémy z výběrového kakaa, lískových oříšků v nejlepší kvalitě I.G.P. z regionu Piemont a olivového oleje.

Tip
Vychutnejte si krémy i jinak a zdravěji. Vyměňte pečivo za pomeranč nebo jahody.
Báječné se sklenkou šampaňského.

Dobrá čokoláda

Dobrou čokoládu dělá kakao.
Jeho kvalita a jeho množství.

Víte, že opravdu kvalitní jsou pouze 3% světové produkce kakaa?
Nejlepší kakaové boby jsou
z Latinské Ameriky, z původních oblastí,
kde je sklízeli už Májové a Aztékové.

 

Není 70% jako 70%

Čokoláda je jako víno.
Pěstitelská oblast, ročník, zpracování kakaových bobů, um čokolatiéra – to vše vdechuje každé tabulce čokolády její vlastní specifickou chuť.
Je tak krásné ochutnávat…